Blog Detail

Poradňa: Vzťahy 2 – (modelová odpoveď)

Otázka: Ahoj, mám veľký problém. Asi mesiac mám priateľa ale pred tým som bola „dosť na chlapov“ ak mi rozumieš 🙂 lenže už to skončilo. Mám ho rada ale som doosť žiarlivá a vadí mi keď sa rozpráva s kamoškami keď pochváli nejakú, že je atraktívna…nahnevám sa a nadávam mu ,trucujem. Povedal mi že, ho vraj nútim aby ma mal rád … nechápem ho. Ináč sa správa ku mne fajn len ja chcem s ním byť častejšie než on so mnou 🙁 prečo ??? Chcela by som aby som bola preňho jediná najlepšia a aby ma MILOVAL. Čo mám urobiť ?
Osoba: Žena, 22r.
Odpoveď: Ahoj, je pekné, že máš svojho priateľa rada, a že ste spolu už mesiac. Zelená príšerka žiarlivosti sa v každom vzťahu občas objaví, ale je dôležité, aby nám neprerástla cez hlavu. Základom každého dobre fungujúceho vzťahu, je komunikácia. Tú, je potrebné trénovať už od začiatku. Ak sa ti zdá, že sa ti venuje málo, lebo že by si s ním chcela byť častejšie, pokojne mu to povedz, ale pozor, na citové vyhrážky a vydieranie. Takisto nie je pekné, ak svojmu priateľovi nadávaš… Určite sa vtedy necíti dobre. Len si predstav, žeby nadával on tebe, preto, že si sa rozprávala napr. so svojím susedom, som si istá, žeby sa ti to tiež nepáčilo. V každej chvíli treba zachovať chladnú hlavu, najprv popremýšľať a potom niečo povedať. Slová môžu veľmi raniť, a ak ho máš rada, určite mu nechceš zle.
K tomu, že by si bola s priateľom najradšej 24 hodín denne, no, žiaľ, keďže ste spolu iba mesiac, tomu sa dá ťažko vyhovieť. Skús si nájsť nejakú aktivitu, ktorej by si venovala niečo zo svojho voľného času, napríklad nejaký šport, alebo hoci dámska jazda s kamarátkami, alebo nejaké kurzy trebárs karate alebo maľovania určite vieš o niečom, čo si vždy túžila vyskúšať… tak smelo do toho. Nájdi si niečo, čomu budeš môcť venovať svoju energiu. Určite aj tým, svojho chlapca zaujmeš, a budeš pre neho zaujímavejšou a atraktívnejšou.
Prajem veľa šťastia, a hocikedy zasa napíš. Tvoja DiDa