Blog Detail

Poradňa: Vzťahy 4 – (modelová odpoveď)

Otázka: Ahoj, som s priateľkou už rok spolu, ale ona mi stále neverí. Problém je, že zo školy ideme všetci na jeden víkend na chatu a jej sa nepáči, že chcem ísť niekam bez nej kde budú aj ženy, lebo sa nikdy nedozvie čo sa tam dialo. Mám ísť?
Osoba: Muž, 22r.
Odpoveď: Ahoj, základom dobrého a pevného vzťahu je komunikácia a dôvera. To, že ti tvoja priateľka neverí, neviem objektívne posúdiť, pretože z tvojho mailu nemám dostatok informácii, ale predpokladajme iba, že sa jej to veľmi nepáči, pretože vieme, ako to na takých chatoviciach chodieva, niečo sa popije, zabáva sa, a priznajme si, že sa to môže skončiť všelijako, čo potom človek môže veľmi horko oľutovať. Keďže si so svojou priateľkou už rok, čo nie je málo, myslím si, že to nie je tvoj prípad, ak ju predsa máš rád, nechcel by si spraviť nič, čo by jej ublížilo.
Preto ti odporúčam zvážiť všetky pre a proti takéhoto výletu, porozprávaj sa o tom aj s priateľkou, a skús jej vysvetliť, že ak ti bude dôverovať určite to neoľutuje a že nespravíš nič, čo by ohrozilo váš vzťah. Prípadne, vezmi ju na tú chatu so sebou, ak sa to dá, uvidí, ako sa správaš k iným dievčatám, že sa naozaj nemá čoho obávať. To, že budeme jeden druhého podozrievať, neveriť si, a držať jeden druhého ako psíka na remienku nie je dobrá taktika pre fungovanie dlhodobého vzťahu.
Priateľka je zrejme trochu žiarlivá, lebo jej na tebe záleží a nechce o teba prísť. Štipka žiarlivosti nám hovorí, že nám nie je ľahostajné čo milovaná osoba robí, s kým sa stýka. Ale je nebezpečné ak žiarlivosť prerastie v „chorobnú“,kedy upodozrievame, urážame, neveríme a tu sa začínajú hádky a absurdné situácie. upodozrievaný partner je vinný bez nároku na obhajobu. To sú už veľmi nebezpečné situácie.
takže sa spolu o tom pozhovárajte, v pokoji, bez dokazovanie viny a neviny, verím, že prídete k správnemu rozhodnutiu, vaša DiDa