Blog Detail

Poradňa: Vzťahy 6 – (modelová odpoveď)

Oblasť: Vzťahy a Láska 6 -(modelová odpoveď)
Otázka: Ahoj, Mám asi taký problém: Už 5 mesiacov chodím s dievčaťom a veľmi ju ľúbim, lenže ona teraz začala chodiť na výšku do Bratislavy. A sme od seba vzdialený 500 km. Veľmi ju ľúbim a nechcem ju stratiť, ale zas nechcem aby bola stále smutná že nie sme spolu. Vidíme sa tak raz za mesiac. Ďalším problémom je, že si nie som istý či mi verí…(nepodviedol som ju a ani to nemám v pláne). Má zmyslel pokračovať v takomto vzťahu?
Osoba: Muž, 17r.
Odpoveď: Ahoj, to, že máš svoje dievča rád a nemáš v pláne ju podvádzať je veľmi pekné. Vzťah má byť založený na láske, dôvere, porozumení a správnej komunikácii. Mať takmer polročný vzťah v tvojom veku býva viac výnimkou. Osobne si myslím, že ak sa máte radi, je prirodzené, že ti priateľka chýba, a myslím si, že aj ty jej chýbaš. To je celkom normálne. Vzťahy na diaľku nie sú vôbec jednoduché. Mnohé kvôli tej diaľke, a málo spoločne stráveného času stroskotajú, no nevadí, srdiečko chvíľu bolí, ale aj to je skúsenosť. No mnohí to zvládnu a potom sa na seba ešte viac tešia, a sú si vzácnejší. Keďže máš 17 rokov, môžeš porozmýšľať nad vysokou školou, a môžeš si podať niekoľko prihlášok do Bratislavy, a tak, by si sa nemusel mučiť predstavou, že musíš na ňu čakať 5 rokov:)
ak sa máte radi a pomaly si na to zvykáte, môžete to skúsiť vydržať. semester trvá iba 13 týždňov, a počas skúškového, priateľka určite príde domov na dlhší čas. Ak obaja cítite, že to nie je to čo to bývalo, to ešte neznamená koniec sveta, a každá nová skúsenosť nám pomáha lepšie zvládať situácie. ak však po niekoľkých mesiacoch zistíte, že sa v takomto vzťahu necítite dobre, musíte sa spolu o tom porozprávať. Ak sa veľmi trápiš, a zdá sa ti že ani jeden nie je spokojný, treba objektívne zhodnotiť situáciu. Často padá otázka: „je mi za tebou smutno, keď si preč, ale bude mi menej smutno keď ťa o mesiac znovu neuvidím?“ stačí si odpovedať. Musíš vedieť čo chceš, a čo očakávaš od novej situácie. Veľa šťastia praje DiDa